5 مورد از مهم‌ترین اصطلاحات دکوراسیون اداری

اصطلاحات دکوراسیون اداری مانند هر رشته و حرفه دیگری مخصوص به خود بوده و دانستن معنای این نوع الفاظ نه تنها به شما کمک خواهد کرد دیدگاه بهتری نسبت به این حوزه داشته باشید، بلکه اگر قصد خرید یا تجهیز محل کار و شرکت خود را دارید با به کار گرفتن این اصطلاحات می‌توانید به فروشنده خود را کاربلد نشان داده و به او بفهمانید کلاه گذاشتن سر شما کار دشواری است.

در ادامه این مطلب از راواکا با ما همراه باشید تا تعدادی از مهم‌ترین و پرکاربرد‌ترین اصطلاحات دکوراسیون اداری را شناخته و با کاربرد آنها در بازار آشنا شوید.

فهرست اصطلاحات

دلیل اهمیت دانستن معنی اصطلاحات دکوراسیون اداری

اگر شما مدیر یک مجموعه یا مسئول خرید شرکتی هستید و قصد خرید وسایل برای تجهیز کردن محل کاری را دارید و بین مطالب ما اتفاقی با این مقاله مواجه شده‌اید، به احتمال زیاد این سوآل برایتان پیش آمده که چرا باید دانستن معنی اصطلاحات دکوراسیون اداری برای من اهمیت داشته باشد. پاسخ به این سوآل خیلی ساده و سریع انجام می‌شود.

اصطلاحات دکوراسیون اداری

بدون شک قبول دارید که ابزار و وسایل دیزاین شرکت و محیط‌های کاری یا اداری از آن دسته محصولات تخصصی هستند. اگر شما بدون علم و اطلاعات قبلی برای انجام این کار اقدام کنید ممکن است فروشنده یا پیمانکاری که قصد اجرای پروژه شما را دارد با استفاده از الفاظ و اصطلاحات تخصصی و پیچیده شما را سردرگم کرده و به راحتی از این بی اطلاعی شما به نفع خود و به ضرر شما سوء استفاده نماید.

اما اگر شما منظور حرف‌های شخص مقابل را به خوبی بفهمید و درک کنید منظورش از اصطلاحی که بکار می‌برد چیست، به سادگی می‌توانید خیلی هوشمندانه جلوی ضرر‌های خیلی بزرگی را گرفته و به نفع مجموعه اقدامی موثر انجام دهید و مورد ستایش خود و سایرین قرار گیرید.

1- ونیر (Veneer)؛ اصطلاحی همه کاره

کلمه و یا بهتر است بگوییم اصطلاح ونیر یکی از اصطلاحاتی است که در اکثر حرفه‌ها و زمینه‌های کارش شنیده می‌شود. شما این کلمه را هم در دندانپزشکی که به آن لمینت هم گفته می‌شود شاید شنیده باشید و هم در حوزه دیزاین و دکوراسیون که لایه نازکی از چوب، سنگ و یا آجر است. در قسمت زیرین ونیر برای استحکام بیشتر لایه ای کمی ضخیم تر قرار داده می‌شود.

از این لایه برای زیبایی بیشتر و خلاقیت دادن به کار استفاده می‌کنند. اما باید به این نکته توجه داشت که به دلیل نازک بودن این لایه، بهتر است در قسمت‌های خاصی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، لایه ضخیم تر زیرین را هم داشته باشد. در غیر این صورت دوام و استقامت لازم را نخواهد داشت.

2- نیش (Niche)؛ حفره های مکمل

این اصطلاح دکوراسیون اداری بیشتر مربوط به پارتیشن اداری است و بدین معنیست که داخل دیوار‌های ثابت و یا دیوار‌های چوبی پارتیشن حفره‌هایی طاقچه ای مانند ایجاد می‌شود و برای قرار دادن اشیای هنری و یا تابلو‌ها یا هر نوع وسیله دیگری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. برخی طراحان در قسمت بالایی یعنی سقف این طاقچه ها نورپردازی ایجاد می‌کنند که زیبایی نمای نیش را دو چندان خواهد کرد.

نیش دیواری یا حفره دیوار یک اصطلاح دکوراسیون اداری

این فرایند نیش سازی داخل دیوار و پارتیشن اداری برای پیمانکار خیلی هزینه بر نیست اما می‌تواند یک خلاقیت و اثر هنزی به شدت تاثیر گذار را ایجاد نماید.

3- مونو کروم؛ هماهنگی تک رنگی

مونو کروم بیشتر در طراحی دیزاین و دکوراسیون منزل و خانه کاربرد دارد. اما اگر تیم خلاق و خوش ذوقی پروسه طراحی دکوراسیون اداری مجموعه شما را بر عهده گیرند می‌توانند از این گزینه بهترین استفاده را کرده و یک ایده فوق‌العاده تاثیرگذار و زیبا را پیاده سازی نمایند.

مونوکروم به این معنی است که تمام دیزاین و طراحی با تکیه بر یک طیف رنگی انجام شود. حالت حرفه‌ای تر این سبک از طراحی بدین صورت است که فقط از یک رنگ خاص استفاده شود. یعنی مبلمان اداری، پارتیشن‌ها، پرده‌ها و هر یک از اجزای شرکت از یک رنگ به خصوص تهیه و چیدمان شوند. معمولا از رنگ های روشن و آرامش بخش در این سبک استفاده می‎‌شود.

4- لمنیت؛ یکی از انواع پارکت

لمنیت نوع خاصی از انواع پارکت‌ها است که معمولا برای کف سالن یا آشپزخانه و یا لایه رویه کابینت ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پارکت‌ها ظاهری شبیه به چوب دارند اما بیشتر از پلیمر برای ساخت آن‌ها استفاده شده است.

لمنیت پارکت چوبی

این نوع از پارکت‌ها با پیشرفت تکنولوژی بوجود آمده و تغییراتی که نسبت به انواع پارکت‌های قبلی داشته شامل موارد زیر است :

  • ایجاد شیار سطحی لمنیت
  • کیفیت بالا‌تر پرینت
  • ایجاد درز‌های زیبا

5- فاو (Faux)؛ رنگ آمیزی تقلیدی

نوعی از رنگ آمیزی می‌باشد که در واقع تقلید هوشمندانه و خلاقانه‌ای از المان‌ها و بخش‌های طبیعی مانند چوب و سنگ است. گاهی مواقع از این سبک دکوراسیون برای تقلید رنگ از انواع چرم‌های طبیعی نیز استفاده می‌شود اما به دلیل تنوع بالای رنگ چرم‌ها این فرایند ممکن است کمی زمان بر و قطعا هزینه بر باشد.

هر یک از این اصطلاحات دکوراسیون اداری به تنهایی این قدرت را دارند که کیفیت کار مورد نظر شما را تا حد چشم گیری دچار اختلاف نمایند. و همچنین هزینه ای که باید برای هر کدام در نظر بگیرید نیز کاملا متفاوت است. قطعا باید برای جنس با کیفیت و مقاوم هزینه بیشتری بپردازید تا جنسی که دارای یک لایه نازخ و غیر ایمن است. و اگر این تفاوت را ندانید باعث می‌شود افراد سود‌جو به سادگی جنس کم کیفیت را با قیمت با کیفیت به شما بفروشند.

تا به اینجا با تعدادی از مهم‌ترین و پرکاربرد‌ترین اصطلاحات دکوراسیون اداری که در هر مرحله از خرید یا تجهیز محیط کاری و اداری به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد آشنا شدید. سعی کنید مطالب دیگری را نیز دنبال کرده و بیشتر با این الفاظ و واژه‌های تخصصی کاری آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
    ارتباط آنلاین راواکا
    ارسال در واتسپ