دکوراسیون اتاق مدیریت، مغز اصلی هر شرکت

دکوراسیون اتاق مدیریت مهم ترین و اصلی ترین بخش در هر شرکتی می باشد. مراجعه کنندگان به هر شرکتی امکان دارد که برای انجام کاری مانند گرفتن امضائی به دفتر مدیریت رفت و آمدی داشته باشند. جذابیت دکوراسیون میتواند باعث جلب توجه مشتری ها شود؛ همچنین در روحیه و انرژی کارمندان نیز بسیار تاثیرگذار است.

در ادامه این مطلب از راواکا با ما همراه باشید تا عوامل موثر در بهتر شدن دکوراسیون اتاق مدیریت را بشناسیم.

اهمیت رنگ ها در دکوراسیون اتاق مدیریت

رنگ ها نه تنها در دکوراسیون اتاق مدیریت بلکه در سایر جنبه های دکوراسیون اداری باعث بروز احساسات، تاثیر روی خلق و خوی افراد میشود. رنگ ها میتوانند تاثیر بسیاری در خاطر مخاطب بگذارند و در نوع رفتار و حس گرفته شده از محیط تاثیرگذار باشند. زیرا هنگام ورود به یک مکان جدید، اولین چیزی که به مخاطب با آن ارتباط چشمی برقرار میکند، رنگ آن محیط و تناسب بین رنگ هاست.

تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق مدیریت

برای مثال اگر به محیطی با رنگ های روشن وارد شوید، آن محیط به شما حس اعتماد به نفس میدهد و باعث میشود تا شما حس امنیت را در آن محیط تجربه کنید. این اتفاق میتواند تاثیر زیادی در تعداد مراجعات به اتاق مدیریت داشته باشد. کارمندان به هنگام مراجعه به اتاق مدیریت با تم رنگی روشن، احساس راحتی میکنند و این امر باعث میشود تا کارمندان با آرامش کارهای خود را انجام دهند و ارتباط خوبی با مدیر شرکت داشته باشند. در ادامه به توضیح مختصری درباره چند تم رنگی در دکوراسیون میپردازیم:

  • رنگ قرمز: قرمز به معنای اشتیاق، قدرت و خطر کردن است. قرمز رنگی گرما بخش و هیجان آور است که استفاده از آن در دکوراسیون، باعث نزدیکی اشخاص به یکدیگر میشود.
  • رنگ نارنجی: نارنجی رنگی مفرح، دارای انرژی است. وجود این رنگ در میان افراد حس دوستی را افزایش داده و باعث مستحکم شدن روابط میشود. کاربرد این رنگ در دکوراسیون داخلی، ایجاد نشاط و انرژی است.
  • رنگ زرد: این رنگ هشدار دهنده که در اغلب موارد باعث قهر افراد جامعه است، توسط مجموعه ها برای تاثیرگذاری روی اذهان عمومی به کار گرفته شده بود. استفاده افراطی از این رنگ در اتاق مدیریت توصیه نمیشود.
  • رنگ سبز: رنگ سبز الهام گرفته شده از طبیعت است. این رنگ هنگامی که در دکوراسیون اتاق مدیریت استفاده شود، امید به زندگی، موفقیت به کار و رشد در توانایی ها را در کار افزایش میدهد. نظر متخصصان استفاده این رنگ در کنار رنگ سفید را توصیه می کنند.

نورپردازی اتاق مدیریت

در هر فضایی، چه منزل و چه محیط های اداری نورپردازی اتاق از مهم ترین عوامل موثر بر زیبایی آن محیط است. نورپردازی تاثیر بسیاری در طراحی دکوراسیون منازل و محل های کار دارد. این اهمیت در محل کار دو چندان میشود زیرا افراد مدت زمان بسیاری را در محل کار خود به سر میبرند.

نور مناسب در اتاق مدیریت حائز اهمیت است زیرا در آن اتاق، مدیر باید ساعت ها کار کند و اگر اتاق نور مناسب نداشته باشد، باعث خستگی چشم فرد میشود. هنگامی که چشم ها خسته میشود راندمان کاری پایین می آید و کار انجام شده عملکرد مطلوب را ندارد.

نور پردازی در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

مبلمان مناسب دکور اتاق مدیریت چیست؟

یکی دیگر از عوامل مهم در دکور اتاق مدیریت، مبلمان مناسب است. مبلمان از این جهت دارای اهمیت بالایی می باشد چون که قسمت اعظم فضای اتاق را اشغال میکند. از طرفی دیگر، مبلمان مناسب میتواند به اتاق مدیریت روح تازه ای بدهد و باعث فرح فرد حاضر در اتاق شود.

بعضی اوقات پیش می آید که افراد سعی دارند در طراحی دکور اتاق مدیریت از مبل های راحتی استفاده کنند. این اتفاق میتواند بسیار جذاب و کمک کننده باشد، زیرا موجب میشود تا ارباب رجوع به نهایت احساس آرامش و راحتی برسد. این کار علاوه بر آنکه باعث میشود تا محیط از یکنواختی و خشک بودن به محیطی راحت تبدیل شود و نیز زیبایی فضا را دو چندان کند.

مبلمان اتاق مدیریت

میزهای مدیریتی مناسب برای دکور اتاق مدیریت

در بین میزهای مدیریتی و میزهای اداری تنوع بسیاری وجود دارد و افراد میتوانند با توجه به سلیقه خود و میزان فضایی که دارند، مدل مناسب خود را انتخاب کنند.

میزهای مدیریتی باید بزرگ باشند و این میزها نسبت به میزهای کارمندان بسیار بزرگتر میباشد زیرا باید وسایل بیشتری روی میزهای مدیریت قرار بگیرد. از طرفی دیگر مدل و رنگ این میزها باید متناسب با رنگ محیط باشد تا بتواند در کنار اجزای دیگر اتاق، به اتاق مدیریت زیبایی بیشتری بدهد.

میزهای مدیریتی در اغلب مواقع دارای کشوهای زیادی میباشند. زیرا باید فضای مناسبی برای آرشیو پرونده ها، اسناد و مدارک داشته باشند.

از طرفی دیگر میز مدیریت باید طبق اصول ارگونومی ساخته شود زیرا مدیر ساعت های طولانی ای پشت آن میز سپری میکند و میز باید به گونه ای باشد که کمترین خستگی ممکن را به فرد وارد کند. اصولا ارتفاع میزهای مدیریتی بین 70 تا 80 سانتی متر میباشد.

برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت، میتوانید با کارشناسان پشتیبانی ارتباط برقرار کنید تا مختصصان در حوزه طراحی دکور به شما کنند. شما میتوانید به کمک متخصصان و با توجه به میزان فضای اتاق مدیریت و تم دکوراسیون بقیه بخش های شرکت، بهترین انتخاب را برای دفتر مدیریت داشته باشید.

نویسنده : میثاق محرابی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
    ارتباط آنلاین راواکا
    ارسال در واتسپ