میز اداری

میز اداری (Office desk) بخش جدایی ناپزیر هر شرکت، اداره و مجموعه ای است. به هیچ وجه نمیتوان اداره یا شرکتی را پیدا کرد که در آن از میز های اداری در انواع مختلف استفاده نکنند. مثل این است که شما کف شرکت خود فرش پهن مرده و کارمندان خود را روی زمین بنشانید و از آنها بخواهید نشسته بر روی زمین به کار های خود برسند.

برای تهیه کردن میز اداری به منظور تجهیز یک شرکت و اداره باید اطلاعات کاملی درباره همه انواع و جزئیات میز های اداری داشته باشید که با مطالعه این مطلب به درک درستی از میز ها برای انتخابی هوشمندانه خواهید رسید. البته که پیشنهاد ما قطعا استفاده از دانش، تخصص و تجربه افراد خبره زمینه دکوراسیون اداری است که شما میتوانید با وارد شدن به صفحه ای که در متن مشخص شده با فرایند کاری آنها آشنا شده یا از طریق دکمه زیر با کارشناسان و طراحان طراوت در ارتباط باشید.

فهرست مطالب :

انواع مدل های میز اداری

میز های اداری دارای انواع مدل های متفاوتی هستند که هر یک از این مدل ها چه از نظر ظاهری و چه از نظر کارکرد با دیگر انواع میتواند کاملا متفاوت باشد. شناخت مدل های مختلف میز اداری به خریدار این کمک را میکند تا با بررسی نیاز خود و تصویر ذهنی که از نمای داخلی محیط کار ی خود دارد زیبا ترین و کاربردی ترین میز را انتخاب و مورد استفاده قرار دهد.

در این بخش به بررسی تعدادی از رایج ترین میز های اداری پیداخته ایم که بتوانید تفاوت میان آنها را درک کرده و مناسب ترین گزینه را برای مجموعه خود انتخاب و خرید نمایید.

نمونه میز اداری مدرن راواکا

میز اداری مدرن

میز اداری مدرن برگرفته از یک سبک دیزاین و طراحی دکوراسیون خاص میباشد و عموما بصورت ست با مبلمان اداری بصورت کامل تهیه میشوند. اما مواردی نیز پیش میآید که مدیریت با توجه به سلیقه خاصی که دارد قصد دارد تنها بخش میز های اداره خود را سبک مدرن انتخاب کند. گاهی نیز ممکن است مجموعه به سبک مدرن دیزاین شده باشد و تنها بخش میز ها باقی مانده باشد که مسئول خرید مجموعه تصمیم به پیدا کردن میز های اداری مدرن میگیرد.

این نوع خاص از سبک دکوراسیون اداری به دلیل اینکه در اوایل قرن بیستم رواج پیدا کرده و به قول معروف مد شد، عنوان مدرن را به خود گرفت و تا به امروز هم به همان نام مبلمان اداری مدرن شناخته میشود. این نوع میز ها اغلب از چوب، فلز یا شیشه ساخته شده و غالبا وزن کمی هم دارند. این سبک از مبلمان و میز های اداری مقرون به صرفه تر بوده و نسبت به طراحی های سنتی و سلطنتی از المان های ساده و زیبا بهره گیری میکنند.

منظور از میز اداری شرکتی

میز اداری شرکتی در عرف جامعه و بازار تجهیز و طراحی دکوراسیون اداری با دو معنی بررسی میشود. منظر برخی از بیان میز اداری شرکتی میز هایی است که توسط شرکت های تولید کننده معتبر داخلی و یا جهانی ساخته میشود که دارای انواع مختلفی هستند. اما برخی دیگر از افراد قصر خرید میز های اداری برای شرکت را دارند و گاها بجای میز اداری از واژه میز شرکتی استفاده میکنند. البته میز های اداری با میز های اداری شرکتی تفاوت های ریز و جرئی دارند و میز هایی که برای شرکت ها استفاده میشوند با میز های اداری که برای ادارات دولتی مورد استفاده قرار میگیرند از نظر جنس و ظاهر تفاوت دارند.

ویژگی های میز مدیریتی

مدیریت یک مجموعه شاید مجبور باشد بیشتر از کارمندانش پشت میز کار خود بنشیند. پس انتخاب یک میز مناسب و با کیفیت برای مقام مدیریت اداره یا شرکت از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. جلوه ای که میز به شخصیت مدیریت خواهد داد، تاثیری که ظاهر میز از نظر روانشناسی بر روی اخلاق و تصمیمات شخص مدیر خواهد داشت و استاندارد های ارتفاع و ابعادی که مستقیما به سلامت ستون فقران، کمر و گردن مدیریت اشاره دارد باید همه این موارد با دقت مد نظر قرار گرفته شوند.

در گالری تصاویر میتوانید تعدادی از میز های مدیریتی از مجموعه راواکا را مشاهده نمایید.

گالری میز‌های اداری

گالری میز‌های اداری

برای مشاهده تمام صفحه، کلیک کنید

ارتفاع مهمترین و اولین اصلی است که برای انتخاب باید رعایت شود و خیلی مواقع برای مدیریت میز های سفارشی با توجه به قد و طول کمر و پاهای شخص مدیر سفارش میدهند. این ارتفاع میتواند مشکلات جبران نا پذیری در مهره های کمر و گردن شخص داشته باشد. مسائل روان شناسی و تاثیراتی که رنگ و مدل میز بر روی خلق و خو و در نهایت تصمیمات مهم رئیس اداره خواهد گذاشت اولویت دوم را در انتخاب دارد. خیلی از افراد به این مورد کم توجهی میکنند با این که باید بدانند که ظاهر میز مدیریتی که در واقع محل جلوس مهمترین شخص اجرایی یک شرکت است چقدر میتواند بر روی دیدگاه افراد و کارمندان تاثیرگذار باشد.

میز اداری کلاسیک چیست؟

میز های اداری کلاسیک برای چشم اکثر ایرانیان حتی افرادی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند نیز آشناست و میتوانند با یک نگاه اولیه ساده تشخیص دهند که میز مورد نظر کلاسیک است یا خیر.

  • میز های کلاسیک معمولا باید از چوب های با کیفیتی مانند گردو و آبنوس تولید شوند.
  • بیشتر از رنگ های گرم مانند کرم و قهوه ای با تناژ چوب استفاده میشود.
  • بر عکس میز های مدرن، این میز های کلاسیک نسبتا پر کار و شلوغ هستند.
  • برخی از آنها منبت کاری شده و برخی دیگر از برنج و مس در طراحی آنها استفاده شده

میز کارمندی را چطور تشخیص دهیم؟

میز کارمندی با میز مدیریتی و میز کارگروهی خیلی تفاوت دارد. شاید در ابتدا بر این تصور باشید که میزی که کارمند پست آن مینشیند با میزی که منشی، مدیریت و یا میز های کارگروهی که در فضاهای اشتراکی مشاهده میکنیم یکی باشد و تفاوت چندانی نکند. اما مسئله این است که اگر بصورت تخصصی بخواهید به موضوعات دکوراسیون اداری و تجهیز شرکت ها بپردازید باید بدانید هر یک از کارمندان و کارکنان شرکت در دنیای دکوراسیون اداری یک میز مخصوص به خود دارند که خاصه آنها طراحی و تولید شده است.

میز کارمندی اداری

تشخیص میز کارمندی از سایر میز های کارکنان ادارات و شرکت ها به این نکته بستگی دارد که آیا مسئول خرید با علم و اطلاعات قبلی تقدام به خرید میز ها برای کارمندان کرده با خیر. آیا امور و امکاناتی که کارمند مورد نظر لازم داشته را برای خرید خود مد نظر قرار داده است یا خیر. خیلی از شرکت ها و ادارات بدون هیچ توجهی به این نکات خرید خود را انجام میدهند و در ادامه راه دچار مشکلات جدی میشوند و خیلی مواقع مجبور به عوض کردن میز ها و تجهیزات خود میشوند.

خرید میز اداری دست دوم

خرید میز اداری دست دوم و شاید خیلی وسایل و تجهیزات اداری دست دوم و کار کرده از مرسوم ترین کار هایی است که یک شرکت تازه تاسیس برای پایین آوردن هزینه های خود انجام میدهد. ما هرگز افراد را از خرید میز اداری دست دوم منع نخواهیم کرد چرا که خیلی مواقع دست دوم ها از اجناس نو و تازه تولید شده با کیفیت تر و مقاوم تر خواهند بود.

معمولا می‌توان پارتیشن اداری را هم بصورت دست دوم همراه با این نوع میز های اداری تهیه کرد و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، ست های زیبایی را هم کنار هم جمع کرد.

میز اداری دست دوم از آن دسته مواردی است که میتوان با کمی صبر و حوصله به خرج دادن بهترین گزینه را از بین موارد موجود پیدا و انتخاب کرد. خیلی از شرکت ها به دلیل جابجایی یا تعطیل شدن فیلد کاری خود اقدام به فروش وسایل و مبلمان اداری خود مینمایند که میتوان به راحتی در مراکز و سامانه هایی که این افراد اقلام خود را آگهی میکنند با آنها ارتباط گرفت و درباره خرید وسایل صحبت کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
    ارتباط آنلاین راواکا
    ارسال در واتسپ