دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری یکی از مهمترین بخش های شروع یک کسب و کار و راه اندازی یک شرکت یا هر اداره ای می‌باشد. هیچ فرقی نمی‌کند که شما یک شرکت خصوصی داشته باشید که شاید مراجعه جضوری هم نداشته باشید یا اینکه اداره مدیر بخشی از شرکت خدماتی باشید که روزانه هزاران مراجعه کننده دارید. حتی اگر خودتان و کارمندانتان به تنهایی می‌خواهید از محیط شرکت استفاده کنید باید بهترین و دلنشین ترین فضا را برای ساعات کاری خود مهیا نمایید.

این مطلب را تا انتها با دقت بخوانید تا با جزئی ترین بخش های طراحی دکوراسیون اداری که ارزش بالایی دارند آشنا شده و برای مشاوره تخصصی رایگان با همکاران ما در تماس باشید.

فهرست مطالب :

طراحی دکوراسیون اداری

پروسه طراحی دکوراسیون اداری که اولیه ترین مرحله از دیزاین و تجهیز کردن یک شرکت و اداره است، اهمیتی دارد بسیار حساس تر و بیشتر از سایر مراحل بعدی. وقتی شما می‌خواهید اقدام به طراحی دکوراسیون بخش اداری نمایید باید از مجرب ترین و حرفه ای ترین تیم طراحی استفاده کنید که در کار خود تمامی موارد را در نظر بگیرند.

طراحی دکوراسیون اداری حرفه ای

وقتی تیمی شروع به کار طراحی دیزاین اداری کند باید اطلاعات کافی در خصوص روانشناسی داشته باشد تا بتواند با بهره گیری از این علم موثر، بهترین طراحی را خلق نماید تا آرامش روانی و همچنین انگیزه بخشی به کارکنان و مدیران شرکت را به همراه داشته باشد.

موارد و علم های مختلفی هستند که بر روی بهتر شدن نتیجه طراحی دکوراسیون اداری تاثیر خوبی خواهند داشت که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

تاثیر روانشناسی بر دکوراسیون اداری

خیلی مواقع برای همه ما پیش آمده است که وارد مجموعه ای شده ایم و تا حد زیادی انرژی منفی، خشونت و بی حوصلگی را دریافت کرده ایم. کارکنانی را دیده ایم که دائم در حال خمیازه کشبدن بوده و هنگام صحبت با مراجعه کننده یا مشتری با بی حوصلگی برخورد میکنند.

یا کارمندانی که با خشونت و عصبانیت با یکدیگر و ارباب رجوع برخورد می‌کنند. همه این موارد و بسیاری موارد دیگر باعث می‌شود مدیر مجموعه هرچقدر هم توانمند و با برنامه عمل کند نتواند بازدهی لازم را از کارمندان خود دریافت کند و راندمان کاری شرکت با مشکلات متعددی برخورد می‌کند. مشکلاتی نظیر الزام به جابجایی متعدد کارکنان، اخراج و استخدام نیرو های جدید که مستلزم صرف هزینه های بسیار زیادی برای آموزش و امور بیمه و غیره است.

پس اگر قبل از طراحی دکوراسیون اداری مجموعه خود به عوامل و قوانین روانشناسی آشنایی داشته باشید و به آنها عمل کنید، خواهید دید که نتیجه ای که به دست خواهید آورد بسیار چشم گیر و موثر است. پس برای این کار بهتر است تیم های طراحی با سابقه کار خول و موفق را شناخته و پروژه خود را به دست آنها بسپارید.

دکوراسیون اداری کلاسیک

دکوراسیون اداری کلاسیک یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین سبک های دیزاین و طراحی دکوراسیون میباشد. سبک کلاسیک در دکوراسیون اداری بیشتر به المان های سنتی و کهن توجه داشته است. همانطور که میدانید اغلب در انتخاب وسایل از مبل ها و صندلی های چوبی استفاده میشود که اشاره به گرمی و گرما بخش فضای نسبتا خشک اداری خواهد بود.

دکوراسیون اداری کلاسیک

طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک کاملا بر خلاف دکوراسیون مدرن در نظر گرفته میشود. سبک مدرن طراحی دکوراسیون بیشتر برای محیط های کوچک و بسته مورد استفاده قرار گرفته میشوند در حالی که محیط های بزرگ با فضای باز تر بهترین مکان برای بهره گیری از دکوراسیون اداری کلاسیک خواهد بود.

رنگ های کرم، سفید و قهوه ای رایج ترین رنگ هایی هستند که در این سبک از دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرند که جلوه بسیار آرام بخش و زیبایی را به نمای داخلی میدهند. البته باید به این نکته هم توجه داشت که این رنگ‌ها در انتخاب میز اداری نیز تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

ارتقای کیفیت دفتر کار

دکوراسیون اداری فقط چیدمان و خرج کردن هزینه های زیاد برای خرید وسایل گران قیمت و لاکچری نیست. بعلاوه برای شروع فرایند طراحی دکوراسیون تنها توجه به مسائل زیبایی شناختی و روانشناسی نیست. این فرایند باید در نهایت به ارتقای کیفیت دفتر کار یا محیط اداری بیانجامد تا بتوانیم بگوییم این دکوراسیون برای شرکت و یا دفتر کار بهینه و مناسب بوده است.

افرادی که داخل محیط های اداری و دفاتر کار میکنند نیاز دارند تا محیط آرام و در عین حال انگیزه بخشی داشته باشند. رنک به کار رفته شده در دکوراسیون، جریان داشتن هوا، منظم بودن محیط، انرژی بخش بودن فضای کار و موارد مشابه دیگر باعث خواهند شد تا امر مهم ارتقای کیفیت دفتر کار به خوبی به نتیجه برسد.

تاثیر بازسازی دکوراسیون اداری

اگر بخش های قبلی همین مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که برخی شرایط که شاید خیلی هم به چشم نیایند چقدر در بهبود عملکرد دکوراسیون اداری تاثیرگذار خواهند بود. اگر شما از ابتدا شرایط مذکور را رعایت نکرده باشید و از شرایط گفته شده جا مانده باشید جای نگرانی زیادی نیست.

شما می‌توانید به بازسازی دکوراسیون اداری متوسل شده و با همکاری با یک تیم قوی و خلاق این مشکلات را کاملا رفع نمایید. البته که برای این کار لازم است تا حدی هزینه را نیز بپذیرید اما این هزینه باعث جلوگیری از ضرر های غیر مستقیم زیادی می‌شود که در انتظار مجموعه شماست.

نحوه نورپردازی دفتر کار

نورپردازی دفتر کار را معمولا در حاشیه میبینند و کم توجه میشمارند. در صورتی که تاثیری که نورپردازی در بهتر دیده شدن دکوراسیون خواهد داشت، بهترین طراحی دکوراسیون بدون نورپردازی نخواهد داشت. برای نورپردازی بهتر می‌توان از پارتیشن اداری شیشه ای یا شفاف هم استفاده کرد.

نحوه نورپردازی در دکوراسیون های سبک مختلف از جمله کلاسیک، مدرن و سایر سبک ها فرق خواهد داشت. نور ها هم دارای انواع مختلفی هستند از جمله نور همه طرفه، نور غیر مستقیم، نور نقطه ای و نور موضعی که هر یک را برای سبک های مختلفی میتوان به کار برد.

بهترین نور پردازی که یک طراح میتواند از آن استفاده کرده و اولین اولویت ذهنی خود قرار دهد، استفاده از نور طبیعی خورشید است. اما در صورت نبود پنجره کافی در ساختمان میتوان از نور های مصنوعی تعبیه شده داخل دیوار ها و سقف استفاده کرد و با چینشی دقیق و انتخاب رنگی مناسب همان تاثیر نورپردازی طبیعی را دریافت کرد.

دقت در انتخاب رنگ برای دیزاین اداری

ترکیب رنگ، این واژه در طراحی دکوراسیون اداری به شدت کاربردی و مهم خواهد بود. همین رنگ سفید که آنچنان توجهی را به خود جلب نمیکند از ترکیب تمامی رنگ ها بوجود آمده است. اما در مقابل رنگ مشکی در صورتی دیده میشود که هیچ نوری انعکاس پیدا نکند و تاریکی محض ایجاد شود. رنگ آبی حس آرامش و آزادی را القا کرده، مغز را تحریک کرده و استرس ناشی از خستگی کار را از بین خواهد برد.

رنگ قرمز رنگی گرم و انرژی بخش است اما باید در انتخاب مکان استفاده از آن دقت شود چرا که هم میتواند حس خوب منتقل کند و هم حس بد. به همین خاطر ترکیب رنگ ها در این نقطه بیش از سایر موارد اهمیت از خود نشان میدهد. اما رنگ سبز راحت ترین و سبک ترین رنگ برای چشم انسان است و حس اعتدال را به افراد القا میکند.

شرایط دکوراسیون اتاق مدیریت

اتاق مدیریت در خیلی از مواقع مهمترین بخش اداره و شرکت به شمار خواهد رفت. اگر شما شرکتی داشته باشید که مراجعین مهم و شرکای خود را برای جلسات و ملاقات ها به اتاق مدیریت خود دعوت می‌کنید باید همه شرایط را که هم از نظر روانشناسی و هم از نظر جایگاه مدیریتی لازم است را رعایت نمایید.

کارمندان افرادی هستند که کم و بیش به اتاق مدیریت رفت و آمد دارند. پس بهتر است در محیظی گرم و صمیمی با مدیرشان هر چند کوتاه ملاقات داشته باشند. البته اگر مدیر طبق استراتژی های خاص خود بخواهد رابطه با کارمندانش را ریاست محور پیش ببرد میتواند در طراحی دکوراسیون به این هدف نزدیک تر شود.

سلیقه مدیر مجموعه در چیدمان و طراحی بسیار اهمیت بالایی دارد پس بهتر است قبل از پیاده سازی دیزاین داخلی، با مدیریت مشورت شود. اگر اتاق مدیریت کوچک باشد و فضای محدودی داشته باشد باید تا حد امکان از شلوغ کاری و چیدمان در هم وسایل خود داری کرد.

جدول لینک های کوتاه مطلب :

https://bit.ly/3pJck9Khttp://gg.gg/xjf8z
https://tinyurl.com/yckjv86jhttp://alturl.com/z3v5e

سوآلات متداول

بهترین گروه طراحی دکوراسیون اداری کدام است؟

برای انتخاب بهترین گروه طراحی و اجرای دکوراسیون اداری باید به بررسی میزان سابقه، تجربه و رزومه تیم پرداخت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
    ارتباط آنلاین راواکا
    ارسال در واتسپ