پارتیشن اداری

پارتیشن اداری از حدود چند دهه پیش وارد حوزه دکوراسیون اداری جهان شد. این جدا کننده ها زیبایی چشم گیر و خاصی را به مجموعه اداری و دفاتر کاری خواهند داد و با هزینه بسیار کم این امکان را به مدیریت می‌دهد که فضا را برای هر تعداد اتاق که مد نظر دارد تجهیز و آماده نماید.

قطعا وقتی شما بعنوان مسئول خرید یا مدیریت یک نهاد یا اداره قصد بازدید از املاک مختلف برای اسکان تیم اجرایی خود را دارید، نمی‌توانید به راحتی فضایی مناسب با اصول و معیار های ذهنی خود پیدا کنید. اما با این علم که با استفاده از پارتیشن اداری می‌توانید به راحتی هر نوع دیزاین و طراحی که مایل هستید را برای آن محیط پیاده سازی کنید پسندیدن ملک خیلی راحت تر و دقیق تر انجام خواهد شد.

فهرست مطالب :

فواید پارتیشن بندی اداری چیست؟

اگر برای شما بعنوان یک مدیر تمرکز کارمندانتان اهمیت دارد، پارتیشن اداری بهترین گزینه ایست که می‌توانید برای هر یک از کارمندانتان یک اتاق شخصی جداگانه در نظر بگیرید. در صورتی که نیاز است کارمندان بخش خاصی با یکدیگر بطور دائم در ارتباط باشند میتوان با استفاده از همین پارتیشن بندی بخش های مخصوص را از دیگر بخش ها جدا کرد.

پارتیشن بندی در جذب مشتری نیز تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت. به هیچ وجه نمیتوان از زیبایی هایی که این نوع پارتیشن اداری در دیزاین مجموعه دارد را فراموش کرد و همین زیبایی نظر مشتری را به شدت به خود جلب مینماید.

فواید پارتیشن بندی اداری زمینه زرد

همچنین باید به این نکته هم توجه داشت که ممکن است شما بر اساس بودجه و شرایط مجموعه خود یک واحد با تعداد اتاق محدود پیدا کرده باشید. اما با استفاده از پارتیشن بندی اداری به خوبی میتوانید همین تعداد اتاق محدود را مدیریت کرده و به چند اتاق کوچکتر تقسیم کنید. یا حتی میتوانید فضای باز سالن پذیرایی را نیز به اتاق های کوچکتر تبدیل نمایید.

ایجاد فضای کاری با استفاده از پارتیشن

اتاقک‌ها و سیستم های پنل. بسته به نیازهای منحصر به فرد هر کسب و کار یا تسهیلات، انواع مختلفی از قالب‌های پنل مدولار موجود است. یکی از رایج‌ترین آنها اطاقک کاری است، آرایشی از پارتیشن‌ها که ایستگاه‌های کاری نیمه بسته را ایجاد می‌کند. پانل هایی که اطاقک ها را تشکیل می دهند نیز می توانند در سیستم های پانل سفارشی برای مشاغل فردی راه اندازی شوند. تنوع گسترده ای از اشکال و اندازه های پانل امکانات بی شماری را فراهم می کند. علاوه بر این، سپرهای میز و صفحه نمایش‌های مدولار را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که خطر شیوع بیماری کمتری را همراه با حفظ حریم خصوصی فراهم کند.

حفاظ سلامت کارکنان در محیط اداره و شرکت

در دوران شیوع ویروس کرونا حفظ سلامت و امنیت جانی کارکنان باید از مهمترین و بالاترین اولویت‌های مدیریت و بخش منابع انسانی باشد. پارتیشن و جداکننده‌های اداری میتوانند به خوبی از پس این مورد برآیند و خطر ابتلای افراد فعال داخل شرکت را بسیار زیاد کاهش دهند. وقتی هر کارمند با کارمند دیگر فاصله داشته باشد حتی اگر بخواهد ماسک خود را از صورت بردارد یا بصورت ناخواسته سرفه یا عطسه کند، احتمال انتقال ویروس به افراد دیگر کاهش خواهد یافت.

انواع پارتیشن اداری از نظر جنس

پارتیشن اداری مانند بسیاری از وسایل و تجهیزات محیط های اداری از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند که جنس هر یک از آنها با دیگری متفاوت بوده و میتواند کاربرد و کارایی متفاوتی هم داشته باشد.

با استفاده از علم روانشناسی و معیار های زیبایی شناختی، یک طراح دکوراسیون اداری میتواند بهترین انتخاب را در خرید و نصب پارتیشن مورد نظر مناسب برای فضای کاری هر مجموعه را انجام دهد. اما قطعا سلیقه و نظر مدیریت مجموعه و کارمندان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

پارتیشن اداری ام دی اف

ام دی اف یکی از پر طرفدار ترین متریال ها برای ساخت پارتیشن های اداری است اما مشکلات خاص خود را هم دارد. در صورتی که بتوانید با یک ایده خلاقانه و طراحی حرفه ای بین این نوع پارتیشن و میز اداری ساخته شده از ام دی اف مجوعه هماهنگی برقرار کنید زیبایی دو چندانی را به مجموعه خواهید بخشید.

اگر بخواهیم از خوبی ها و مزایای استفاده از پارتیشن های ام دی اف صحبت کنیم قطعا یکی از مهمترین مزایا وزن پایین این نوع پارتیشن است که به سادگی قابلیت جمل و جابجایی دارد. مزیت بعدی این نوع جداکننده ها قابلیت رنگ پذیری عالی آنهاست. بر روی ورقه های ام دی اف هر نوع رنگی که بخواهید را میتوانید بصورت روکش استفاده کنید و جتی اگر بعد از مدتی رنگ آن دلتان را زد می‌توانید روکش را به سادگی با کمک گرفتن از یک متخصص تعویض نمایید.

مشکلاتی که می‌تواند ذهن مخاطب را به خود جلب کنید این است که این ورقه ها در صورت برخورد خشن و محکم قابلیت شکنندگی راحتی دارند و به سادگی شکسته می‌شوند. پس باید مراقب برخورد ها و تماس ها با آن باشید چرا که پس از شکستن متحمل هزینه های جانبی بیشتر خواهید شد.

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای که در آن از کمترین میزان پروفیل یا قاب چوبی استفاده شده است جزو طرح های مدرن برای شرکت ها د ادارات می‌باشد که تنها هدف جداسازی بخش های اداره را دارند. البته از این نوع از پارتیشن ها برای ساخت اتاق جلسات یا برخی فضا هایی برای استراحت و اتاق سیگار نیز استفاده می‌شود که جلوه خیلی بهتری به نمای داخلی مجموعه خواهد داد.

پارتیشن اداری شیشه ای

برای مراکز و اداراتی که حریم خصوصی اتاق ها و بخش هایی که قصد جداسازی آنها با پارتیشن را دارند اما تمایل زیادی برای استفاده از شیشه در این فرایند دارند، شیشه های مات یا رفلکس استفاده می‌شود که زمانی که چراغ فضای داخل پارتیشن روشن شود از بیرون بعنوان یک آینه عمل کرده و نمایی از داخل ارائه ندهد. البته شیشه های هوشمندی نیز به تازگی طراحی شده که همین اقدام را با دستوری خاص انجام می‌دهد.

پارتیشن های شیشه ای اداری در مدل های مختلفی تولید و طراحی شده اند که رایج ترین آنها به شرح زیر است :

 • پارتیشن اداری شیشه ای تک و دو جداره
 • پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار
 • پارتیشن شیشه ای اداری ثابت و متحرک

انواع مدل های پارتیشن اداری

در این بخش منظور ما از مدل های پارتیشن اداری جزئیات تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون بصورت مستقیم نیست و کمی کلی تر به موضوع بحث نگاه کرده ایم. برخی مدل های پارتیشن بندی شرکت ها و ادارات را از همان ابتدا باید بررسی و یکی از مهمترین معیار های تصمیم گیری برای کل دکوراسیون قرار داد.

پارتیشن متحرک

پارتیشن های متحرک یکی از کاربردی ترین و هوشمندانه ترین انتخاب ها برای بخش های مختلف مجموعه های اداری به شمار می‌رود. اگر خیلی با بحث جداسازی های اداری آشنایی ندارید احتمالا حدس زده اید که منظر از متحرک بعنب قابلیت جابجایی از یک اداره به اداره دیگر را داشته باشد. خب البته این ذهنیت تا حدی درست است اما عموما اغلب پارتیشن ها قابلیت جابجایی را دارند و می‌توان از آنها در هر مجموعه و ساختمان دیگری استفاده کرد.

منظور تخصصی از پارتیشن های متحرک، جداساز هایی هستند که مانند آکاردئون و یا بصورت ریلی عمل کرده و هر زمان که افراد بخواهند به سادگی و بدون نیاز به هیچ تخصص و نیروی خاصی باز و بسته و جابجا شوند. این متحرک بودن این قابلیت را دارد که فضا را هر چه بهتر و بیشتر مدیریت نماید. شما هر زمان که نیاز داشتید یک فضای جداگانه در اختیار داشته باشید میتوانید این پارتیشن ها را بسته و فضای خود را ایجاد نمایید. هر زمان هم که کارتان تمام شد میتوان پارتیشن ها را بصورت ریلی کا آکاردئونی باز کرده و فضای مجموعه را افزایش دهید.

پاراوان یک اصطلاح تازه و نو ظهور در دنیای پارتیشن بندی های اداری به حساب می‌آید که از یک لغت فرانسوی به معنای پرده گرفته شده است. این پاروان ها نوعی از پارتیشن های متحرک هستند که بصورت چرخشی باز و بسته میشوند و لازم است در فاصله های مشخص و مهندسی شده ای نصب شوند.

پارتیشن اداری دست دوم

پارتیشن اداری دست دوم این روز ها بیشتر از قبل مورد استفاده و توجه مدیران شرکت ها قرار گرفته است. هزینه پایینتری که برای خرید این پارتیشن های دست دوم نسبت به پارتیشن نو و با کیفیت باید پرداخت شود دلیل اصلی تمایل مدیران شرکت ها و مسئول خرید مجموعه ها است. این نوع جداکننده‌ها لزوما به دلیل دست دوم بودنشان بی کیفیت نیستند و خیلی از مواقع پیش خواهد آمد که پارتیشنی با کیفیت و مقاوم پیدا کنید که صاحب قبلی به دلیل استفاده از رنگ ها و مدل های به روز تر اقدام به تعویض و فروش تجهیزات قبلی خود نمایند.

پارتیشن اداری دست دوم می‌تواند مشکلاتی را برای خریدار جدید بوجود آورد. یکی از اصلی ترین این مشکلات امکان شکستن و آسیب دیدن پارتیشن حین جابجایی و حمل و نقل خواهد بود. خصوصا وقتی که پارتیشن اداری دست دوم باشد این احتمال که از پوسیدگی های محدود و یا قابل توجهی برخوردار باشد نیز وجود خواهد داشت.

پارتیشن اداری آماده

پارتیشن اداری آماده دقیقا بر خلافت آن دسته پارتیشن هایی است که کارشناسان دکوراسیون اداری برای بازدید از پروژه شما وقت گذاشته و با توجه به ابعاد و همه شرایط دقیق مخصوص خود مجموعه طراحی و ساخته می‌شود. یعنی شما به دنبال پارتیشن های آماده و از پیش ساخته شده که بعضا قیمت کمتری هم دارند خواهید رفت.

بهترین پارتیشن اداری راواکا

بهترین پارتیشن اداری

بهترین پارتیشن اداری یک انتخاب به شدت سخت و دشوار برای هر مدیر و مسئول خریدی است. این انتخاب می‌تواند تا حد بسیار زیادی بر روی زیبایی، استفاده از فضا، روحیه و کارایی کارمندان و همچنین ماندگاری و کیفیت آن پارتیشن تاثیر داشته باشد.

خیلی از مواقع هم سلیقه افراد بر انتخاب بهترین نوع و مدل پارتیشن‌ها تاثیرگذار است. برخی افراد جداکننده های شیشه ای را بهترین مدل پارتیشن اداری می‌دانند. برخی دیگر علاقه شدیدی به مدل ام دی اف یا چوبی داشته و پارتیشن چوبی را اولویت ذهنی خود قرار خواهد داد. به همین دلیل است که پیشنهاد ما و خیلی از متخصصی این است که قبل از اقدام به خرید پارتیشن اداری حتما با یک طراح با تجربه مشورت کنید تا با توجه به چیدمان و طراحی مجموعه شما یک پارتیشن منحصر به فرد و خاص دفتر کار خودتان در نظر بگیرد.

عواملی که در انتخاب پارتیشن اداری باید در نظر گرفته شود

انتخاب نوع پارتیشن برای فضای اداری بستگی به نیازهای کسب و کار فردی دارد، اگرچه چند نکته اساسی و مهم وجود دارد که باید در نظر داشت. اولین مورد ترکیب خود پارتیشن‌ها است. اکثر جداکننده‌ها از شیشه و آلومینیوم ساخته شده‌اند. کسب‌وکارهایی که پارتیشن‌ها را انتخاب می‌کنند باید به این فکر کنند که مواد و متریال استفاده شده در تولید و فرایند ساخت، برای عملکرد خاص خود چقدر بادوام هستند و همچنین چگونه بر روشنایی فضا تأثیر می‌گذارند. همانطور که در بالا ذکر شد، پارتیشن‌های شیشه‌ای اجازه می‌دهد تا مقدار بیشتری از نور طبیعی از پنجره‌ها دریافت شود. ترجیحات زیبایی شناختی در مورد مواد جداکننده نیز باید در نظر گرفته شود.

مقدار فضای موجود برای پارتیشن‌ها، تعداد کارکنانی که قرار است در آن قسمت قرار گیرند و الزامات عملکردی خاص کسب و کار نیز از عوامل اساسی در تعیین مقدار، نوع و اندازه پانل‎‌‌های مورد نیاز یا مورد نظر هستند. برای مثال، یک مرکز تماس باید اطمینان حاصل کند که پارتیشن‌های کافی برای ایجاد مناطق کاری برای همه نمایندگان تلفن خود دارند. سایر مشاغل ممکن است برای ساختن یک منطقه ملاقات خصوصی به پانل‌ها نیاز داشته باشند یا از پارتیشن‌ها برای راه اندازی مسیرهای پیاده روی کارآمد در سراسر فضا و همچنین خروجی‌ها استفاده کنند.

در نتیجه به خوبی متوجه این موضوع شدیم که بهترین راه برای داشتن یک محیط اداری و محل کار زیبا و کارآمد، مشورت و استفاده از تخصص افراد با تجربه فعال در حوزه طراحی دکوراسیون اداری و تولید کننده های با سابقه پارتیشن اداری در خواهد بود. این کار به شما این اطمینان خاطر را خواهد داد که بدون دغدغه و استرس بهترین و زیباترین جداکننده‌ها را در اختیار داشته و با چیدمانی حرفه ای محیطی کاملا درست و بهینه را تجربه نمایید.

http://gg.gg/xjfc6https://bit.ly/3Iwu4h8
https://tinyurl.com/nvma6afuhttp://alturl.com/pqnff

سوآلات متداول

بهترین نوع پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن اداری شیشه ای و ام دی اف از بهترین انواع پارتیشن اداری هستند که در بسیاری موارد از ترکیب این دو نیز استفاده می‌شود

4 Comments

  • سلام روزتون بخیر
   بله کاملا درست میفرمایید
   متاسفانه به دلیل نوسانات قیمتی که تقریبا هر روز اتفاق میافته فعلا امکان قرار دادن لیست قیمت پارتیشن اداری روی سایت رو ندارم.
   اما شما میتونید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و کاتالوگ به همراه قیمت روز رو دریافت کنید.

   • سلام و درود به شما
    ما استفاده از پارتیشن اداری دست دوم رو پیشنهاد نمی‌کنیم اما شما یتونید با کارشناسان فنی ما که شماره هاشون داخل صفحه و ارتباط واتسپ پایین صفحه قرار گرفته شده در تماس باشید تا به شما مشاوره تخصصی رایگان ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
  ارتباط آنلاین راواکا
  ارسال در واتسپ