بهترین جنس پارچه صندلی اداری چیست؟

جنس پارچه صندلی اداری شاید به ظاهر حائز اهمیت نباشد اما در واقع بسیار موثر در عواملی مثل دکوراسیون و سلامت پوست است. صندلی یکی از تجهیزات مهم در بخش اداری است، که با طیف گسترده ای از مواد مانند مش، چرم، چرم مصنوعی، چوب، پارچه و پلاستیک ساخته شده اند.

یک بخش مهم درخرید صندلی مناسب محل کار، انتخاب جنس آن است که بتوانید با آن احساس راحتی کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی جنس پارچه صندلی اداری بپردازیم پس با ما همراه باشید.

انواع پارچه صندلی اداری

پارچه صندلی اداری معمولا از جنس نخ، چرم یا ترکیبی از این دو ساخته می‌شود. در موارد نادری هم ممکن است صندلی‌ها روکش نداشته باشند و از جنس چوب یا پلاستیک باشند. در پارچه ‌های صندلی اداری برای تزیین و زیبایی از مواردی مانند دکمه یا تیکه دوزی استفاده می‌کنند. اگر پارچه صندلی از کیفیت خوبی برخوردار باشد، شما می‌توانید تا سال‌ها بر روی آن نشسته و کارهای شرکت را انجام دهید.

 بر این اساس چرم یا پارچه‌ای که برای روکش صندلی اداری مورد استفاده قرار می گیرد، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. همین فرایند میتواند تاثیر قابل توجهی بر روی طراحی دکوراسیون اداری داشته باشد.

به‌عنوان‌ مثال چرم پی یو از بهترین ها بوده و زمانی که در ساخت روکش صندلی اداری به کار می‌رود، نتیجه به‌دست‌آمده یک صندلی بسیار راحت و بادوام است. احتمالا گاهی متوجه نوارهای پلاستیکی یا فلزی که در اطراف بیشتر صندلی‌های اداری قرار گرفته‌اند، شده‌اید؛ علت استفاده از این نوارها در دید نبودن مفتول های فلزی و یا منگنه هایی است که برای اتصال روکش به صندلی به کار می روند.

مناسب ترین پارچه صندلی اداری

آیا پارچه صندلی اداره تاثیری روی پوست می‌گذارد؟

آیا پارچه صندلی اداره باعث تحریک یا خراش پوست من خواهد شد؟ برای پاسخ به این سوال بیایید ابتدا با عامل چسبندگی کنار بیاییم. مواردی که به احتمال زیاد باعث چسبیده به پوست شما می‌شوند عبارت اند از:(چرم ، چرم مصنوعی ، چوب و پلاستیک). این نوع مواد همچنین می‌تواند باعث خراش یا تحریک پوست شما شود.

موادی مانند مش و پارچه به احتمال زیاد باعث خراش پوست شما می شود؛ زیرا الیاف ریز ساخته شده از آن ممکن است آزاد شده و به پوست شما آسیب برساند.

انتخاب بهترین پارچه برای صندلی اداری!

در انتخاب بهترین پارچه برای صندلی اداری باید به این نکته توجه کرد که پارچه ی صندلی باید بادوام و مقاوم‌ باشد. از مهم ترین بخش های انتخاب و خرید پارچه صندلی اداری، تشخیص کیفیت آن است، پس پیش از هر چیزی باید درباره بافت آن اطلاعاتی بدست بیاوریم. اما قبل از آن باید بدانیم که امروزه پارچه چرمی بهترین انتخاب برای صندلی اداری می باشد و می‌توان گفت استفاده از پارچه نخی برای صندلی اداره جات دیگر منسوخ شده و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
اگر دلتان میخواهد از میزان استحکام و مقاومت پارچه مطمئن شوید می‌بایست پارچه را در چند جهت مختلف بکشید؛ اگر پارچه به میزان دلخواه شما کش آمد، آن پارچه اصلا دارای کیفیت خوبی نمی باشد زیرا پارچه باکیفیت صندلی هرگز کش نمی‌آید.


راه دوم برای انتخاب پارچه صندلی با کیفیت مقایسه پارچه‌ها با یکدیگر است که بهتر است این کار را حدالاِمکان در مقابل نور طبیعی انجام دهید. معمولاً روش مقایسه پارچه‌های صندلی بر روی خود مبل تست می‌شود و پس از چند بار استفاده اگر پارچه فرم طبیعی خود را زود از دست دهد، نشان می‌دهد کیفیت خوبی ندارد ولی اگر شکل ظاهری خود را حفظ کند، نشان دهنده کیفیت مطلوب آن است.

ویژگی پارچه های چرم برای صندلی اداری

پارچه چرم از پرطرفدار ترین جنس پارچه ها برای صندلی اداری می‌باشد. از دیرباز تاکنون، چرم توانسته قابلیت و کیفیت خود را به رخ همگان بکشد. درنتیجه اگر در ساخت صندلی های اداری از این جنس برای روکش استفاده شود ، می تواند زیبای خاصی به محیط بدهد و در عین حال کیفیت و دوام بسیار بالایی را به محیط هدیه بخشد.

 اگرچه طرح صندلی اداری چرم ممکن است بسیار ساده باشد اما این سادگی می تواند اوج جذابیت و زیبایی را نشان دهد. از آن جایی که جنس چرم دارای کیفیت بسیار بالا می باشد، قیمت آن نیز گران ‌تر از سایر اجناس است.

در واقع دونوع چرم در روکش صندلی بکار می‌رود،یکی چرم طبیعی و دیگری مصنوعی.چرم طبیعی در واقع تشکیل شده از پوست حیواناتی نظیر بز، اسب، شتر، گاو و غیره می باشد. چرم پوست هر کدام از این حیوانات دارای قیمت و کیفیت های مختلفی می‌باشد.

نفوذ ناپذیری چرم:

چرم نسبت به رطوبت آب، روغن و سایر مایعات نفوذ ناپذیر بوده و در صورت ریختن هر گونه مایعات، آن را جذب نکرده و بر روی سطح خود قرار می دهد. در این صورت شما زمان کافی دارید که آن را با یک دستمال از روی صندلی پاک کنید.

بهترین نوع پارچه چرم برای صندلی اداری

در حال حاضر بهترین نوع پارچه چرم برای صندلی اداری، چرم شتر می باشد که دارای قیمت بسیار گرانی است. چرم‌ های مصنوعی به هیچ عنوان کیفیت چرم طبیعی را ندارند اما امروزه بسیار بیشتر از چرم طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی دارای قیمت کمتری است. از این رو توانسته که محبوبیت زیادی را در بازار از آن خود کند.

ما در این مقاله سعی کردیم به جنبه های مختلف پرسش بهترین جنس پارچه برای صندلی اداری چیست، بپردازیم و پاسخ درستی برای آن بیابیم. اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش کامنت برای ما به اشتراک بگذارید تا به آن پاسخ دهیم.

نویسنده : میثاق محرابی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
    ارتباط آنلاین راواکا
    ارسال در واتسپ