چطور لوستر مناسب برای آشپزخانه اداری انتخاب کنیم؟

انتخاب یک لوستر مناسب برای آشپزخانه اداری اهمیت چندانی دارد. معمولا به آشپزخانه های اداره ها اهمیت نمیدهد و به یک اتاق کوچک که آبدارخانه نام دارد، بسنده میکنند. اما تجربه ثابت کرده است وجود یک محیط زیبا و منعطف تاثیری مثبت روی روند کارکرد کارمندان می گذارد. آشپزخانه را در جهت های مختلف میتوان زیبا کرد که یکی از کارهایی که میتوان در این راستا انجام داد نصب لوستر مناسب با شرایط این محیط است.

ابتدا بهتر است با پرکاربردترین انواع لوستر ها آشنا شوید، سپس در ادامه با یک سری نکات آشنا خواهید شد که در انتخاب یک لوستر مناسب به شما کمک شایانی خواهد کرد.

انواع لوستر آشپزخانه اداری کدام است؟

لوسترهای آشپزخانه های ادرای دارای انواع مختلفی هستند که میتوانید بر اساس متریال های مورد استفاده و دکوراسیون اداری، مدل کاراتر را انتخاب کنید. یک لوستر خوب باید نور مطلوب و متناسب با محیط کار را فراهم کند در ادامه با 7 مدل از پرکاربردترین لوسترهای مورد استفاده در آشپزخانه های اداری آشنا خواهید شد.

 1. لوستر فلزی

پرکاربردترین نوع لوستر را میتوان لوستر های فلزی دانست. این مدل روشنایی و زیبایی خاص خود را دارد و هماهنگ سازی آن با هر مدل دکوراسیونی راحت و آسان است و معمولا قیمت آن نسبت به سایر لوسترها ارزان تر میباشد.

 1. لوستر لهستانی

آویزهای لهستانی یک سبک پرطرفدار محسوب میشود. این مدل ها دارای بدنه ی قوس دار و اشکال هندسی خطی هستند و بسیار زیبا طراحی شده است و انتخابی مناسب برای فضاهای اداری محسوب میشود.

مناسب ترین لوستر برای آشپزخانه اداری
 1. لوستر دایکاست

شاید این اسم از لوستر برای شما ناآشنا باشد. لوستر دایکاست یا ریخته گری تحت فشار، از طریق فلز مذاب تولید میشود و پس از ذوب شدن به قطعه مورد نظر تبدیل میشود و سبک منحصربه فردی دارد.

 1. لوستر چوبی

میتوان گفت آویزهای چوبی، یک سبک منحصربه فرد محسوب میشود. معمولا از آن در محیط هایی با سقف های بلند استفاده میشود. البته این مورد میتواند با سبک طراحی نمای ساختمان نیز هماهنگی بصری خوبی برقرار کند.

 1. لوستر کریستالی

این لوسترها همانطور که از اسمش مشخص است دارای نور بسیاری است و در محیط هایی که میخواهیدپر زرق و برق باشد میتوانید از این نوع استفاده کنید.

 1. لوستر مدرن

این مدل مثل دیگر دکوراسیون ها و یا وسایل با سبک مدرن جذاب و ساده تولید شده است و استفاده از آن به نوعی به محیط روح و معنا میبخشد.

 1. لوستر فانتزی

لوسترهای فلزی یا شیددار، نوع دیگری از لوسترهای پرکاربر است که بر اساس ضخامت شید آن نور ملایم، متوسط و یا شدیدی می تاباند، که در دو نوع، کلاسیک و مدرن عرضه میشود.  

انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه های اداری

نحوه ی انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه های اداری 

نحوه ی انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه های اداری یکی از کارهایی است که هنگام طراحی و تکمیل یک آشپرخانه باید به آن توجه کرد. از دیرباز تا به امروز از آشپزخانه ها به عنوان قلب هر خانه ای نام برده میشوند. که این موضوع برای آشپزخانه های اداری هم صدق میکند. برای انتخاب لوستر کارا برای آشپزخانه، باید به نکاتی توجه کرد که این نکات به شرح زیر است:

محل نصب لوستر های اداری 

یکی  از مواردی که باید به آن توجه کرد محل نصب لوستر است. در دوران قدیم معمولا لوسترها را وسط آشپزخانه نصب میکردند اما امروزه به کابیت ها و میز ناهارخوری نصب میکنند. دقت داشته باشید اگر سقف اداره بلند است بهتر است از از لوسترهای بلند و وسط آشپزخانه استفاده کرد و برعکس اگر کوتاه است از لوستر های کوتاه تر که میتواند هم وسط هم کناره های سقف نصب شود، استفاده کرد.

در موارد دیگر اگر آشپزخانه دارای میز ناهارخوری میباشد، بهتر است لوستر در فاصله ی 60 تا 90 سانتی متری میز نصب شود. اگر کابیت های براقی مثل کابیت های هایگلاس دارید، نصب یک لوستر در کانون آشپزخانه کافی است زیرا این کابینت ها نور را بازتاب میدهد و باعث پر نورتر شدن هر چه بیشتر فضا میشوند.

توجه به دکوراسیون آشپزخانه و یا کابینت ها

توجه به دکوراسیون یا رنگ کابینت ها یکی دیگر از اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد، زیرا رنگ دکوراسیون اولین چیزی است که به چشم میاید و نظر افراد را به خود جلب میکند پس باید لوستر موردنظر شما هم رنگ یا در سبک دکوراسیون محیط باشد. به طور مثال اگر آشپزخانه ی اداری شما دارای سبک مدرن است بهترین پیشنهاد ساده ترین لوستر است، مثل استفاده از لوستری که رنگ سفید داشته باشد و یا در مدل های فانتزی یا ساده باشد.

و یا در مثالی دیگر، انتخاب لوستر فانتزی، برای سبک کلاسیک انتخاب درستی نیست و بهتر است در این مدل سبک، از آویزهایی استفاده کنید که پرزرق و برق باشند مثل آویزهای کریستال.

هماهنگی لوستر آشپزخانه اداری با دکوراسیون و کابینت

بررسی کردن جنس متریال های استفاده شده در محیط 

توجه به متریال مورد استفاده در آشپزخانه ی اداری در انتخاب کردن لوستر موردنظر یکی از مواردی است که میتواند مهم باشد. اگر جنس کابینت و یا میز نهارخوری چوبی باشد بهتر است از انواع مختلف  لوسترهای چوبی استفاده کنید. و یا اگر جنس کابینت ها و دیگر وسایل موجود در آشپزخانه فلزی بود، بهتر است از لوسترهایی با طیف رنگی و یا جنس فلزی استفاده کنید که فضای زیباتر را رقم بزند.

استفاده از لامپ با نور و رنگ مناسب با فضای اداری

معمولا آشپرخانه ی اداره ها محلی است برای رفع خستگی چند دقیقه ای کارمندان. پس نور محیط باید طوری باشد که چشم را اذییت نکند. نباید نور لامپ های مورد استفاده زیاد باشد که چشم را اذییت کند و یا نور به حدی باشد که از دید کارمندان بکاهد. معمولا استفاده از لامپ های مهتابی و آفتابی در کنار هم میتواند بهترین گزینه باشد.

در مورد رنگ لوسترها هم بهتر است از رنگ های آرامش بخش مثل آبی و یا سبز استفاده کرد. انتخاب رنگ های جیغ مثل قرمز یا نارنجی برای فضای آشپزخانه ی اداره انتخاب درستی نیست.

کلام آخر 

انتخاب یک لوستر مناسب برای فضای آشپزخانه اداری که به نوعی فضای استراحت کارمندان است از مهم ترین بخش طراحی دکوراسیون اداری محسوب میشود. زیرا این وسیله تامین کننده ی نور است. پیش تر با پرکاربردترین انواع لوستر اداری آشنا شدید، همچنین برای کمک به شما در خصوص انتخاب درست نکاتی را مطرح کردیم که امیدواریم به شما در انتخاب لوستر مناسب، کمک کرده باشد.  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
  ارتباط آنلاین راواکا
  ارسال در واتسپ