تاثیر دکوراسیون اداری روی مشتری و ارباب رجوع

تاثیر دکوراسیون اداری روی مشتری برای ادارات و شرکت هایی که مراجعه کننده حضوری دارند و عقد قرارداد‌هایشان بصورت حضوری درون دفتر کار انجام می‌شود اصلی مهم و اساسی است. اولین عنصر ارتباط گیرنده بین مشتری و شرکت می‌باشد. تاثیر دکوراسیون اداری روی مشتری تا حدی است که نمی‌توان آنرا نادیده گرفت.

این که شما یک شرکت نوپا و در حال رشد و توسعه هستید یا یک شرکت بزرگ و با تجربیات فراوان، تفاوت چندانی ندارد و شما باید برای دکوراسیون شرکت خود وقت بذارید و آنرا به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

مفهوم دکوراسیون (داخلی) اداری

قبل از بررسی تاثیرات دکوراسیون داخلی اداری بر مشتری، بهتر است با مفهوم طراحی دکوراسیون اداری آشنا شویم. دکوراسیون و طراحی داخلی، دو مقوله مهم برای ایجاد یک محیط مناسب برای فعالیت های یک مجموعه است که اغلب اوقات با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.


دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ سازی محیط از قبل طراحی شده برای به نمایش گذاشتن رنگ ها، اثاثیه ها و سایر اشیاء در یک محیط به صورت حرفه ای (با یک سری ویژگی ها و قواعدی خاص) می باشد. به کسانی که این نوع فعالیت را به صورت حرفه ای انجام می دهند، دکوراتور داخلی گویند.

تاثیر دکوراسیون اداری روی مشتری

تاثیر دکوراسیون اداری در جذب مشتری

اینک می‌خواهیم راجب تاثیر دکوراسیون اداری در جذب مشتری توضیحی ارائه دهیم. تحقیقات صورت گرفته نشان میدهد، هنگام معامله و ثبت  قرارداد از هر 10 نفر، 9 نفراز افراد تحت تاثیر ظاهر قرار میگیرند! همه ما تمایل به گرفتن تصمیمات احساسی داریم. ما هر روز بر مبنای احساسات خود تصمیم میگیریم، حتی زمانیکه فکر می‌کنیم اینطور نیست.

دفتری را به رنگ کاملاً سفید گچی بدون هیچگونه تابلو، گل و گیاه، دکوراسیون رنگی و… تصو کنید. دفتری با چند دیوار خالی برا هیچکس جذاب و کارا نمی‌باشد. نه کارمندان در آن بهره وری بالایی دارند و نه مشتریان تأثیر مثبتی از آن می‌گیرند.

نحوه طراحی دکوراسیون اداری در جذب مشتری

نوع و نحوه طراحی دکوراسیون اداری باید چگونه باشد تا مشتری را به خود جذب کند؟ در پاسخ باید بگوییم رعایت و استفاده صحیح از المان های زیر می‌تواند تا حد زیادی مشتری را به خود جذب کند.

استفاده از رنگ‌های محرک در دکوراسیون فضاهای اداری

استفاده درست از رنگ های محرک زیر در دکوراسیون فضاهای اداری می تواند تاثیر بسیاری در جذب مشتری داشته باشد.

  • رنگ آبی: آبی رنگی است که به آرام بخشی معروف است و برای افزایش بهره وری محل کار و ایجاد حس آرامش در افراد بسیار مفید و حائز اهمیت است. همچنین رنگ آبی می‌تواند به عنوان یک رنگ پایه استفاده شود، به همین دلیل یک انتخاب عالی برای محل کار است.
  • رنگ سبز: اگرهدفتان القای همزمان کارایی و آرامش  به محل کار خود است، باید از رنگ سبز استفاده کنید. این رنگ یک گزینه عالی برای مکان هایی است که افراد برای ساعات طولانی مشغول به کار هستند. رنگ سبز می تواند کارمندان را رفرش و سرحال نگه دارد و به افزایش کارآمدی آن‌ها نیز کمک شایانی کند.
  • رنگ زرد: زرد رنگی است که حس خوش بینی و خلاقیت افراد را تقویت می‌کند و می‌تواند باعث اطمینان مشتری از کار شما شود. زرد یک رنگ عالی برای معماران، هنرمندان، طراحان و سایر متخصصان است که نیاز به خلاقیت حرفه‌ای دارند. شما می‌توانید از این رنگ شاد، بهره های زیادی ببرید.
  • رنگ قرمز: قرمز رنگی است با احساسات و اشتیاق مرتبط است. اگر هدفتان سوق دادن مشتری به تصمیمات احساسی است این رنگ می تواند یه گزینه عالی برای شما باشد. قرمز سرشار از انرژی است و حس هیاهو را منتقل می‌کند.
نحوه طراحی دکوراسیون اداری در جذب مشتری

چیدمان و طراحی فضاهای اداری

چیدمان و طراحی فضاهای اداری امری کاملا تخصصی و پر زحمت است که نکات بسیاری را شامل می‌شود. هنگام برنامه ریزی چیدمان دفتر خود، مطمئن شوید که فضای کافی برای همه المان هایی که قصد خرید آن را دارید، وجود دارد. فضای تنگ و راهروهای باریک که رفت و آمد را برای کارمندان و مشتریان سخت می کند می‌تواند بسیار کلافه کننده باشد. همچنین اصلا ظاهر بیرونی مناسبی هم ندارد پس بهتر است از خرید لوازم غیر ضروری پرهیز کنید.

 ضروری ترین لوازم برای محل کار شما میز و صندلی اداری مناسب است. شما می‌توانید با خرید کمد بایگانی به مرتب سازی فضا کمک کنید. به کمک کمد بایگانی می توانید وسایل غیر ضروری را از روی میز کار برارید و درون کمد قرار دهید تا فرم ظاهری بهتری به محل کار خود بدهید.

خرید مبل اداری نیز اهمیت بسیاری دارد. مبل اداری یکی از لوازمی است که بیشتر از کارمندان درون شرکت، مشتریان از آن استفاده می کنند. مبلمان اداری باید استاندارد و حرفه ای باشند و از نظر طرح و رنگ با فضای شما کاملا همخوانی داشته باشد. همچنین باید نشیمن و پشتی بسیار راحتی داشته باشند و افراد هنگام نشستن در آن غرق نشوند!

دسترسی به نور طبیعی در فضای اداری

دسترسی به نور طبیعی در فضای اداری یکی از المان‌های مؤثر و کارآمد در طراحی دفتر اداری می‌باشد. شما دفتری را با پنجره‌های بزرگ و بلند که نور را به دفتر شما هدیه می‌دهد، متصور شوید. همه ما شیفته همچین محیط اداری می‌شویم و حس فوق‌العاده‌ای از آن می‌گیریم (چه به عنوان کارمند، چه به عنوان مشتری) و باعث می‌شود احساس انرژی مثبت و آرامش بیشتری داشته باشیم.

اگر امکان داشتن پنجره‌های بزرگ و زیاد را ندارید می‌توانید از سیستم‌های روشنایی خاص که می‌توانند نوری مانند نور روز را به شما تحویل دهند، استفاده کنید. قابل ذکر است که شما می‌توانید از چراغ‌های تزئینی نیز برای تأمین نور و زیبایی و جذب مشتری محل کار خود استفاده کنید. اگر به نور بیشتری نیاز دارید، بهتر است از چراغ‌های هالوژنی استفاده کنید. هالوژن ها به وضوح رنگ‌ها کمک بیشتری می‌کنند.


این مورد را نیز فراموش نکنید که چند گیاه سبز و جذاب نیز به محیط اداری و ترجیحا نزدیک پنجره‌ها اضافه کنید، زیرا آن‌ها به دفتر کار شما جان تازه‌ای می‌بخشند و حس آرامش را به شما می‌دهند. فضای کاری همیشه باید جذاب و مناسب همه سلیقه‌ها باشد. وقتی مشتریان شما احساس راحتی کنند و انرژی مثبتی داشته باشند، به احتمال زیاد با شما نیز مهربان‌تر رفتار می‌کنند! راحت‌تر معامله می‌کنند و سؤالات ذهنی خود را می‌پرسند.

شاید تصور موقعیتی که یکی از مشتریان بخاطر اینکه دکوراسیون محیط اداریتان را دوست ندارد از ادامه همکاری با شما منصرف شود، برایتان تلخ باشد، اما اگر میزان تأثیر‌گذاری محیط بر افراد را مورد توجه خود قرار دهیم در کوتاه مدت متوجه تاثیر آن می‌شویم. ما در این مقاله سعی کردیم به خوبی این موضوع را برای شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما
    ارتباط آنلاین راواکا
    ارسال در واتسپ